کاربر گرامی،

اکثر دستگاه های پخش تصویری فابریک خودروی لیفان 620، با مشکل تنظیم ساعت روبرو هستند. به علت در خواست های مکرر کاربران جهت رفع این مشکل، تلاش نمودیم تا با ارائه یک بسته بروزرسانی مشکل را مرتفع نماییم.

راه حل ارائه شده در ذیل، فقط جهت رفاه حال کاربران این سیستم ارائه شده است و علیرغم هزینه هایی که برای این شرکت داشته است، جنبه تجاری نداشته و به صورت رایگان تقدیم می گردد.

همچنین توجه فرمائید که این بسته هیچگونه ارتباطی با نرم افزار رهیاب نید نداشته و صرفا با بروزرسانی نرم افزار داخلی دستگاه شما، مشکل تنظیم ساعت را مرتفع می کند.

پس از انجام مراحل نصب بسته رفع نقص ساعت، دستگاه شما به صورت خودکار ساعت سیستم را بر اساس ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران تنظیم کرده و همچنین تغییرات ساعت تابستانی به صورت خودکار در روزهای 1 فروردین و 30 شهریور انجام خواهد شد.

بدین منظور کافیست متن زیر را به دقت مطالعه نموده و دستور العمل های ارائه شده را به اجرا در آورید.

1- یک کارت حافظه microSD با ظرفیت 1 یا 2 یا 4 گیگابایت تهیه کنید. لطفا هرگز از کارت حافظه نرم افزار رهیاب برای این کار استفاده نکنید.

2- با توجه به اینکه دو نوع دستگاه برای خودروی لیفان 620 ارائه شده است، برای رفع نقص تنظیم ساعت دو بسته متفاوت تهیه شده است. با توجه به جدول زیر نوع دستگاه خود را تشخیص دهید.

دستگاه نوع YLTKM دستگاه نوع SPD

در دستگاه نوع YLTKM صفحه نخست و صفحه پخش موزیک به صورت زیر می باشند.

همچنین می توانید با رفتن به منوی Setup و انتخاب گزینه About صفحه زیر را مشاهده کنید.

در صورتیکه دستگاه شما با تصاویر بالا مطابفت دارد و در قسمت About روبروی HMI، عبارت YLTKM قرار گرفته است، دستگاه شما از نوع YLTKM می باشد.

در دستگاه نوع SPD صفحه نخست و صفحه پخش موزیک به صورت زیر می باشند.

همچنین می توانید با رفتن به منوی Setup و انتخاب گزینه About صفحه زیر را مشاهده کنید.

در صورتیکه دستگاه شما با تصاویر بالا مطابفت دارد و در قسمت About روبروی HMI، عبارت SPD قرار گرفته است، دستگاه شما از نوع SPD می باشد.

3- در صورتیکه با اطمینان کامل نوع دستگاه خود را تشخیص داده اید، بسته رفع نقص مربوط به مدل دستگاهتان را از لینک های زیر انتخاب کرده و دانلود کنید.

دانلود بسته رفع نقص مربوط به دستگاه YLTKM 
دانلود بسته رفع نقص مربوط به دستگاه SPD

4- حال کارت حافظه microSD ا که با توجه به مرحله 1 این دستورالعمل تهیه کرده اید، داخل دستگاه مموری ریدر کامپیوتر خود قرار دهید و آنرا به صورت FAT32 فرمت کنید. برای فرمت کردن کارت حافظه از صفحه My Computer بر روی درایو مربوط به آن راست کلیک کرده و سپس گزینه Format را انتخاب کنید. تصویر زیر نحوه فرمت کردن به FAT32 را نشان می دهد.

5- پس از فرمت کردن درایو، محتویات بسته ای که دانلود کرده اید را داخل شاخه اصلی کارت حافظه کپی کنید. ( بسته ای که دانلود کرده اید فایل ZIP می باشد و خود محتوی 8 فایل است. فایل های داخل فایل ZIP را در کارت حافظه کپی کنید.)

6- دستگاه پخش تصویری و خودروی خود را خاموش کنید و سوئیچ خودرو را از محل خود درآورید. کارت حافظه نقشه رهیاب را از محل خود خارج کرده و کارت حافظه ای که در مراحل قبلی تهیه کردید را درون قسمت GPS Card قرار دهید.

7- خودروی خود را روشن کنید. دستگاه پس از روشن شدن، شروع و بروزرسانی می کند. این عملیات حدود 5 دقیق به طول می انجامد. در هنگام بروزرسانی هرگز خودروی خود یا دستگاه را خاموش نکنید. تصاویر زیر چند مرحله از این عملیت را نشان می دهد.

8- پس از اینکه تصویر بالا را مشاهده کردید وعبارت Update process...4/4 و Program Images Success مشاهده شد و همچنین نوار زیرین عدد %100 را نشان داد، حدود 30 ثانیه صبر کنید.

9- خودروی خود را مجددا خاموش کرده و سوئیچ را از محل خود در آورید. کارت حافظه را از محل خود درآورید. ( در صورتیکه در مرحله 6 کارت حافظه رهیاب را از محل خود خارج کرده بودید، آنرا مجددا درون دستگاه قرار دهید.)

10- خودروی خود را مجددا در فضایی غیر مسقف روشن کنید. (در صورتیکه دستگاه شما از نوع YLTKM باشد، صفحه کالیبره کردن صفحه لمسی مشاهده خواهد شد. توسط قلم دستگاه و یا گوشه ناخن، وسط نقاط 1 تا 5 را به ترتیب لمس کنید تا صفحه لمسی کالیبره شود). از این پس دستگاه شما به صورت خودکار با استفاده از ماهواره های GPS ، ساعت را تنظیم می کند. این عملیات ارتباطی به نرم افزار رهیاب شما نداشته و به صورت خودکار بر روی دستگاه انجام خواهد گرفت. همچنین جهت رفاه حال شما، تغییرات ساعت تابستانی در روزهای 1 فروردین و 30 شهریور به صورت خودکار بر روی دستگاه انجام خواهد شد.

توجه : پس از بروزرسانی نرم افزار داخلی دستگاه، اولین باری که خودروی خود را روشن می کنید، تنظیم اتوماتیک ساعت ممکن است حدود 1 الی 3 دقیقه به طول انجامد. توصیه می گردد که مرحله 10 را در فضای باز انجام دهید.

 
4.2233009708738 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.22